BLKL - lyderių pergalės ir rungtynės su dviem pratęsimais

BLKL - lyderių pergalės ir rungtynės su dviem pratęsimais 63

Savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) buvo sužaista 11 susitikimų – 5 dvikovos vyko Londone, o dar 6 Visbičiaus regione. Kaip visuomet įdomių akcentų būta daug, tad juos visus išvardinsime tradicinėje turo apžvalgoje.

Londone

Penktadienio vakarą jėgas išmėgino dvi „A13 Steel“ grupės ekipos: be pralaimėjimų žengianti „A Team“ (7-0) ir šiame sezone taškus sunkiai renkantis „Sparta BC“ (1-6) kolektyvas.

Didelės intrigos šioje dvikovoje niekas nesitikėjo, bet... kovingieji „spartiečiai“ pasistengė, kad čempionato favoritai bent kurį laiką paprakaituotų.

Fantastiškai dvikovos pradžią sužaidusi „Spartos“ ekipa sugebėjo laimėti pirmąjį kėlinuką (26:25), o įpusėjus dvikovai vis dar žengė petys į petį su varžovais (53:53).

Vis tik, po didžiosios pertraukos „spartiečių“ jėgos išseko, tuo tarpu monstrišką puolimą pademonstravę „A Team“ vyrai atitrūko nuo varžovų, pamažu įgijo triuškinamą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė eilinę pergalę rezultatu 120:85.

„A Team“: Mantas Gužys (41 naud.balas) 37, Aušridas Petraitis (13 atk.kam., 7 rez.perd., 7 kld.) 18, Paulius Striukas ir Algirdas Matušaitis po 16.

„Sparta“: Dovydas Balčiūnas (15 kld., 11 išpr.praž.) 38, Dainius Aleknavičius (13 atk.kam.) 15.

Pirmojoje sekmadienio akistatoje pergalės skonį prisiminė „Artistų“ (3-4) ekipa rezultatu 97:89 palaužusi „Maxx Join Ltd BC“ (0-7) atstovus.

Įdomu tai, kad „Maxx Join Ltd“ ekipa laimėjo net tris kėlinukus, tačiau „Artistus“ išgelbėjo daugiau nei fantastiškai (31:17) sužaistas antrasis ketvirtis po kurio jie įgijo dviženklį pranašumą (59:46).

Po didžiosios pertraukos daugiau žaidėjų rotacijoje turėję „Maxx Join Ltd“ atstovai bandė alsuoti varžovams į nugaras, tačiau pergalę šventė kur kas užtikrinčiau ir protingiau likusią dvikovos dalį sužaidusi „Artistų“ ekipa.

„Artistai“: Samuel Iwueke (18 atk.kam., 47 naud.balai) 36, Edvinas Valatka (15 atk.kam., 9 rez.perd., 41 naud.balas) 24, Mindaugas Valaitis (11 rez.perd.) 14.

„Maxx Join Ltd“: Aivaras Sakurovas (9 rez.perd., 34 naud.balai) 32, Donatas Kancleris (18 atk.kam., 5 kld., 27 naud.balai) 21.

Varžovams neįmenama mįsle vis dar išlieka „Builders Team BC“ (7-0) ekipa sekmadienio vakarą rezultatu 67:59 įveikusi rimtą kovą jai metusius „Volfo“ (4-3) vyrus.

Nors ir negausiomis pajėgomis atvykę „Volfo“ ekipos krepšininkai buvo nusiteikę rimtai, o tai tik įrodo faktas, jog pirmaujanti ekipa šiose rungtynėse keitėsi net 13 (!) kartų.

Visgi, nepaisant dažnos lyderių kaitos didesniąją laiko dalį priekyje buvo „statybininkų“ ekipa, kuri nors iš žaidė su ugnimi, tačiau vos varžovams priartėjus sugebėdavo atstatyti saugų atstumą.

Lemiamo kėlinuko pradžioje „Volfas“ eilinį kartą buvo priartėjęs iki minimumo (52:53), tačiau tuomet „Builders Team“ ekipa vėl šovė į priekį ir vos po penkių minučių jau mėgavosi didžiausią rungtynėse 9 taškų persvara (64:55).

Per likusį rungtynių laiką didesnių stebuklų neįvyko, tad nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė septintąją iš eilės „Builders Team“ ekipos pergalę.

„Builders Team“: Donatas Paulauskas (30 naud.balų) 23, Andrius Sirutis (3/7 trit.) 9, Robertas Talevičius (6 rez.perd.) 8.

„Volfas“: Saugirdas Leonovas 13, Nerijus Anglickis (12 atk.kam.) ir Artūras Dirsė po 11.

Sekmadienį buvo sužaistos vienerios A.Sabonio Mažosios taurės rungtynės, kuriose „Viesulo-2“ ekipa gana lengvai palaužė „TeamLT“ atstovus ir iškovojo kelialapį į pusfinalį.

Lygiai prieš savaitę vykusiose „Super mėgėjų“ grupės reguliariojo sezono rungtynėse „Viesulo-2“ atstovai iššvaistė didžiulę persvarą ir vos neatidavė pergalės „TeamLT“ atstovams.

Vis tik, kur kas svarbesnėje taurės akistatoje „Viesulo“ dubleriai surinko stipriausią sudėtį, į dvikovą atėjo rimtai nusiteikę ir jau dvikovos pusiaukelėje triuškino varžovus (53:33).

Po didžiosios pertraukos „TeamLT“ krepšininkai stabilizavo žaidimą, o tai padėjo pristabdyti įsibėgėjusį varžovų traukinį. Tačiau iš klaidų pasimokiusi „Viesulo-2“ komanda išsaugojo dviženklę persvarą ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė daugiau nei užtikrintą pergalę rezultatu 83:61.

Nugalėtojų komandos vadovas Aurimas Burokas buvo labai laimingas: „Tai pergalė, kuri atvėrė duris į A.Sabonio Mažosios taurės pusfinalį.

Puikiai žinojom rungtynių svarbą todėl susirinkom visi, be to fantastiškai sužaidė komandos kapitonas Ramūnas Bagdonavičius.

Varžovai, ko gero buvo išanalizavę Šarūno žaidimą, kuris aikštę paliko pelnęs vos du taškus, bet to jiems nepakako, kad bent sukurtų intrigą. Tuo tarpu mes einam toliau. Didelis ačiū visiems sirgaliams, kurie palaike mus visos dvikovos metu.“

„Viesulas-2“: Ramūnas Bagdanavičius (4/4 trit.) 18, Remigijus Simaitis 14, Darius Sidaravičius 11.

„TeamLT“: Dmitrii Makarenko 24, Donatas Averlingis (6 kld.) 14.

Jau kitais metais vyksiančiame A.Sabonio Mažosios taurės pusfinalyje „Viesulo-2“ ekipa Londone susitiks su Kings Lynn „Reapers-LBC“ ekipa.

Savaitgalio kovos baigėsi „Viesulo BC“ (5-2) ir „Brickson-Medelyno“ (1-6) komandų akistata, kurią triuškinama persvara rezultatu 115:58 laimėjo pirmoji ekipa.

Nors per pastarąsias kelias rungtynes „Medelynas“ demonstravo gana neblogą formą, tačiau dvikovoje su vienais BLKL lyderių ši komanda atrodė tarsi nykštukė prieš milžinę.

Pirmajame kėlinuke komandas dar skyrė kovinis atstumas, tačiau po didžiosios pertraukos „Viesulas“ spurtavo ir įpusėjus dvikovai jau triuškino varžovus (52:30).

Po didžiosios pertraukos „Medelynas“ pakilo ant kojų bei kiek pristabdė varžovus, tačiau vėliau „Viesulas“ kaip reikiant įsisiautėjo, laimėjo dešimties minučių atkarpą rezultatu 44:10 ir šventė vieną įspūdingiausių pergalių klubo istorijoje.

Pasibaigus dvikovai nugalėtojų komandos vadovas Aurimas Burokas teigė: „Puikias rungtynes sužaidė mūsų viesulas Aurelijus Jančenko, kuris tiesiog degė, o jam puikiai talkino kiti komandos draugai ir komanda sužaidė ko gero geriausią sezono dvikovą.

Vyrai tiesiog nepaliko jokių vilčių varžovams, tad didelis ačiū jiems. Apskritai smagu, kad kolektyve sulig kiekvienomis rungtynėmis atsiranda vis geresnis tarpusavio supratimas. Ir dar, didelis ačiū treneriui už puikų atsidavimą ir darbą komandoje.“

„Viesulas“: Aurelijus Jančenko (10/10 dvit., 8 rez.perd., 45 naud.balai) 37, Edgaras Bybartas (5/5 dvit.) 24, Edvinas Nurutdinovas (13 atk.kam., 7 rez.perd., 33 naud.balai) 18.

„Brickson-Medelynas“: Deivydas Šabaras 15, Benas Švalkūnas 10.

Visbičiuje

Šeštadienį Piterbore vyko dvejos „Peterborough Bernelių užeigos“ grupės rungtynės. Pirmoje akistatoje vietos „Vyčio-2“ (4-1) ekipa egzaminavo Littleport „Žalgirio“ (3-2) atstovus ir šventė netikėtai lengvą pergalę rezultatu 76:61.

Susitikimo pradžioje dar vyko apylygė kova, tačiau vėliau „Vyčio“ dubleriai perėmė iniciatyvą į savo rankas, įgijo kelių taškų pranašumą ir sugebėję išlaikę jį iki pat susitikimo pabaigos šventė jau ketvirtąją pergalę iš eilės.

Pasibaigus dvikovai nugalėtojų komandos vadovas Marius Malijonis davė išsamų komentarą: „Tai buvo kova dėl aukštesnės vietos turnyrinėje lentelėje.

Žaidėme su puikiai pažįstama komanda, kuri yra tik dar labiau sustiprėjus, kuomet prie jos prisijungė, dabar jau galima sakyti „komandos variklis“ Aleksandras Laryn. Pristatinėti šio žaidėjo, manau, niekam nereikia.

Mes puikiai atlikome savo namų darbus ir tą reikėjo parodyti rungtynėse. Įprastai mes dvikovą pradedame vangiai ir leidžiame varžovams pabėgti į priekį ir tarsi pateisindami klubo vardą „Vytis“ mes nuolat įsiveliame į situacija, kuomet tenka vytis varžovus. Šeštadienio rytą mes pateikėme tokį tempą, kur varžovai turėjo suprasti šio žodžio reikšmę.

Visi žaidėme gerai, o jei klydome tai spėjome pasitaisyti gynyboje. Žinoma, „varžovų variklio“ išjungti nepavyko, bet sumažinome jo „arklio galią“,  o tai ir buvo pagrindinis sėkmės faktorius.

Kiek aš pažįstu „Žalgirio“ ekipą, ji niekada nepasiduoda, tad panašu, kad atsakomoji kova bus tik dar įdomesnė. Ačiū visiems „Vyčio“ žaidėjams už pastangas ir ruoškimės kitai kovai!“

„Vytis-2“:  Deividas Jakštaitis 24, Marius Malijonis (12 atk.kam., 10 rez.perd., 31 naud.balas) ir Indars Borherts po 13.

„Žalgiris“: Aleksandr Laryn (10 atk.kam.) 18, Aurimas Židžiūnas 11.

Iš kovos dėl pirmosios vietos „Peterborough Bernelių užeigos“ grupėje nesitraukia „Tauro-2“ (4-1) ekipa, kuri šeštadienį be didesnio vargo rezultatu 73:50 palaužė Peterborough „Baltijos vilkų“ (0-4) ekipą ir taškais susilygino su „Vyčio-2“ atstovais.

Pusę rungtynių „Baltijos vilkai“ pagirtinai laikėsi, o įpusėjus joms žengė lygiai su varžovais (34:34). Visgi trečiajame kėlinuke viskas apsivertė aukštyn kojom.

Akivaizdžiai gynybą pagerinusi „Tauro-2“ komanda laimėjo dešimties minučių atkarpą rezultatu 23:5 ir pasiuntė vilkus į nokdauną (57:39).

Lemiame kėlinuke „Baltijos vilkai“ dar bandė šiepti iltis, tačiau lyg „ant bangos“ žaidusi „Tauro“ dublerių ekipa išlaikė įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę.

„Tauras-2“: Pranas Bubelė (28 naud.balai) 24, Andrius Bulatovas (6 per.kam.) 21, Edvinas Ozembliauskas 14.

„Baltijos vilkai“: Algirdas Pučkys (11 atk.kam., 8 kld.) 13, Ramūnas Gamaniukas (10 atk.kam.) 11.

Sekmadienio rungtynių maratonas prasidėjo daugiau nei įspūdingai, nes jau pirmojoje dvikovoje prireikė dviejų pratęsimų!

Puikiai dvikovą pradėję Peterborough „Vyčio“ (3-3) atstovai pirmojo kėlinuko pabaigoje įgijo apčiuopiamą 8 taškų persvarą (19:11).

Tačiau baltos vėliavos nekėlę Kings Lynn „Reapers-LBC“ (3-3) krepšininkai dar iki didžiosios pertraukos apkarpė turėtą deficitą (37:38), o dar po dešimties minučių jau patys mėgavosi pirmaujančiųjų vaidmeniu (62:57).

Lemiamame kėlinuke drama tęsėsi toliau. Didžiąją laiko dalį priekyje buvo „Reapers-LBC“ krepšininkai, kurie likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes įgijo penkių taškų pranašumą (75:70).

Vis tik, šaltakraujiškai pagrindinio laiko pabaigą sužaidę „Vyčio“ vyrai sugebėjo sukūrė mažą stebuklą ir išplėšė pratęsimą (78:78).

Papildomų penkių minučių metu imtynės tęsėsi toliau ir nė vienai komandai nepavyko įgyti nė menkiausios persvaros, tad nieko nuostabaus, kad po 45 minučių kovos vis dar lygu (86:86).

Antrajame pratęsime pirmieji pasižymėjo „Vyčio“ atstovai (88:86), tačiau vėliau Eivydas Aleksa pataikė keturias baudas po kurių „Reapers-LBC“ susigrąžino iniciatyvą į savo rankas (90:88).

Vėl atsidūrę priekyje svečiai iš Kings Lynno jau nebemažino apsukų - Eivydas Kriūnas pelnė savo komandai net 8 taškus iš eilės, aikštės šeimininkai į tai atsakė tik keturiais ir likus žaisti kiek mažiau nei minutę „Reapers-LBC“ vyrai įgijo apčiuopiamą persvarą (98:92).

Nors „Vytis“ dar bandė gelbėtis, tačiau taškus nuo baudų metimo linijos pelnė tik Deividas Jakštaitis, o saugų atstumą išsaugoję „Reapers-LBC“ krepšininkai pačioje pagrindinio laiko pabaigoje patys pridėjo vieną taiklų baudos metimą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę rezultatu 99:94.

Nepaisant pralaimėjimo „Vyčio“ trenerio asistentas Gvidas Petryla buvo puikios nuotaikos: „Išretinti traumų ir netikėtai iškilusių asmeninių problemų vos sugebėjome surinkti 6 žaidėjus ir sužaisti šias labai svarbias rungtynes.

O jos buvo išties reto grožio!!! Didelio noro vedami dažnai pamiršdavome savo rungtynių planą ir tiesiog perdegdavome. Susitardavome išnaudoti jų silpnas vietas, bet iki tikslo net nepriartėdavome. Turiu pagirti visus savo žaidėjus, nes visi atidavė savo širdį aikštelėje ir tik sėkme nusisuko paskutinę akimirką.

Šis pralaimėjimas mus tik dar labiau uždegs atsakomojoje akistatoje. Tikimės, kad joje turėsime daugiau žaidėjų ir pasieksime revanšą!“

„Reapers-LBC“: E.Aleksa (50 min., 18 atk.kam., 8 rez.perd., 5 per.kam., 52 naud.balai) 38, Gerardas Simaitis 21, E.Kriūnas (11 atk.kam.) 20.

„Vytis“: Mantas Mikuzis 30, D.Jakštaitis (13 atk.kam., 5 rez.perd., 31 naud.balas) 25.

Antrosiose sekmadienio rungtynėse įvykiai klostėsi kiek ramiau, o pirmojoje turnyro rikiuotės vietoje esanti Peterborough „BC Tauro“ (6-0) komanda gana užtikrintai rezultatu 86:77 palaužė South Lincs „Dragons“ (2-4) krepšininkus.

Sužaidus kiek daugiau nei šešias minutes „drakonai“ dar buvo priekyje (16:13), tačiau netrukus „Tauro“ vyrai perėmė iniciatyvą į savo rankas ir per likusį susitikimo laiką varžovams nė akimirkai neleido būti priekyje.

Nors „Dragons“ ekipa kurį laiką dar bandė spjaudytis ugnimi, tačiau „Tauro“ vyrai perprato visus varžovų kėslus, be didesnio vargo išlaikė įgytą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę.

„Tauras“: Edvardas Varpiotas (10 atk.kam., 39 naud.balai) 24, Arūnas Butkys (6 rez.perd.) 23, Algirdas Dovydas 13.

„Dragons“: Tomas Vyšniauskas 20, Edvinas Laukevičius 17.

Eilinę pergalę šventė „Kubus United“ (5-1) vyrai net 42 taškų skirtumu palaužusi Peterborough „Odd Socks“ (0-6) atstovus.

Favoritų ir autsaiderių akistatoje intriga laikėsi tik pačioje susitikimo pradžioje, tačiau vėliau „Kubus United“ vyrai pabėgo, dar pirmajame kėlinuke įgijo dviženklį pranašumą ir per likusį susitikimo laiką sutvarkė likusius formalumus, o nuaidėjus finalinei sirenai šventė triuškinamą pergalę rezultatu 96:54.

„Kubus United“: Deividas Butkevičius (27 naud.balai) 16, Giedrius Pakalniškis (6 rez.perd.) ir Arnas Maziliauskas (5 kld.) po 11.

„Odd Socks“: Ernestas Banaitis ir Edvinas Ozembliauskas po 10.

Savaitgalio kovas Visbičiaus regione baigė čempionės titulą ginanti Wisbech „Wizards“ (4-2) ekipa ir Boston „Fighters“ (1-5) komanda.

Sužaidus keturias su puse minutės „kovotojai“ turėjo apčiuopiamą persvarą (10:2), tačiau netrukus „burtininkai“ atsigavo, pavijo varžovus ir ilgam perėmė rungtynių kontrolę į savo rankas. Maža to, trečiojo ketvirčio pradžioje „Wizards“ vyrai taip įsibėgėjo, kad patys įgijo dviženklį pranašumą (48:35).

Vis tik, rankų nenuleidę „Fighters“ vyrai sugebėjo pakreipti įvykių tėkmę sau naudinga linkme, o lemiamo kėlinuko pradžioje net vėl išsiveržė į priekį (64:63).

Rungtynių svarstyklėms išsilyginus atmosfera aikštėje įkaito iki aukščiausio laipsnio, tad nieko nuostabaus, jog dvikovos nugalėtojas sprendėsi tik pačioje jos pabaigoje.

Likus žaisti kiek daugiau nei pusantros minutės „Fighters“ krepšininkai dar buvo priekyje (79:77), tačiau per likusį dvikovos laiką tiksliau žaidė „burtininkų“ ekipa, kuri pelnė 7 taškus be atsako ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė dramatišką pergalę rezultatu 84:79.

Nugalėtojų komandos kapitonas Aivaras Abukauskas atrodė suglumęs ir davė trumpą komentarą: „Po šių rungtynių ateina viena mintis - gerai, kad išnešėm sveiką kailį“.

„Wizards“: Egidijus Revuckas (10 išpr.praž., 30 naud.balų) 29, Evaldas Jurčiukonis (6 per.kam.) 16, Modestas Dvarvytis 10.

„Fighters“: Mindaugas Alseika (13 atk.kam., 33 naud.balai) 24, Valdas Lipskys (9 rez.perd., 6 kld.) 14.


‹ atgal
BLKL © 2019

uždaryti