BLKL - lyderių pergalės Londone ir mega sensacija Visbičiuje

BLKL - lyderių pergalės Londone ir mega sensacija Visbičiuje 52

Spalio 5-7 dienomis Londone, Visbičiuje ir Peterbore buvo sužaista net vienuolika Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) dvikovų, tad nenuostabu, jog buvo tiek intrigos, tiek sutriuškinimų, tiek sensacingų rezultatų. Tad apie viską iš eilės.

Londone

Penktadienio vakarą į dvikovą kilo, ir savaitgalio rungtynių maratoną pradėjo, BLKL Londono lyga: šį kartą susigrūmė „Builders Team BC“ (2-0) bei „Credo“ (0-2) ekipos. Susitikimas baigėsi „Builders Team BC“ komandos naudai rezultatu: 72:68.

Nugalėtojų komandą į priekį vedė Robertas Talevičius, pelnęs 24 taškus, atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus, perėmęs 5 kamuolius ir surinkęs 28 naudingumo balus/

„Credo" ekipoje išsiskyrė Dalius Gedvilas pelnęs 28 taškus (6/11 trit.), atkovojęs 9 kamuolius ir surinkęs 21 naudingumo balą.

Pirmąsias sekmadienio rungtynes Londone grupėje sužaidė ambicingoji „Volfo“ (2-0) ekipa ir „Artistų“ (1-1) vyrai. Susitikimą be didesnio vargo laimėjo pirmoji ekipa - 82:67.

Naudingiausias susitikimo žaidėjas tapo atakuojantis gynėjas Donatas Andrulis, jis surinko 31 naudingumo tašką, į priešininkų krepšį įmetė 24. Gynėjas taip pat tapo ir daugiausiai rezultatyvių perdavimų atlikęs žaidėjas (5).

Atkovoti priešininkų kamuolius labiausiai sekėsi „Artistų“ komandos žaidėjui Samba Tham (15).

Nugalėtojų komandos atstovas spaudai davė trumpą komentarą: „Džiaugiamės pergale. Kontroliavom visas rungtynes ir neramina tik tai, kad vyrai kartais per daug atsipalaiduodavo. Mūsų suolelis buvo ilgesnis, stengiamės palaikyti aukštą tempą. Sveikinu komandą su pergale.

Iš kart po šios dvikovos Syndey Russell Leisure centre vykusiose rungtynėse susikovė dvi Super mėgėjų čempionate besivaržančios komandos: „Bomba“ (1-0) ir „TeamLT“ (0-1). Visos dvikovos metu vyko atkakli kova, vis tik pergalę rezultatu 65:56 šventė „Bombos" komanda.

Šioje dvikovoje ekipos lyderių įvairove pasigirti negalėjo: naudingiausias susitikimo žaidėjas tapo nugalėtojų komandos lengvasis kraštas Egidijus Narkevičius, jis taip pat pelnė daugiausiai taškų (18).

„Bomba“ ekipa taip pat aktyvi buvo ir atkovodama kamuolius bei atlikdama rezultatyvius perdavimus. Audrius Kubelis atkovojo 11 kamuolių bei atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

„TeamLT“ gretose rišsiskyrė tik Juliaus Šeškevičiaus, kuris komandos draugams itin dosniai dalijo rezultatyvius perdavimus (4).

Nugalėtojų komandos atstovas spaudai pasibaigus dvuikovai teigė: „Dvikova nebuvo geros nei mums, nei varžovams, tačiau to ir buvo galima tikėtis, nes tai - pirmos sezono rungtynės. Gerai, kad pavyko anksti pasiimti jų kontrolę ir sugebėjom ją išlaikyti iki galo.

Pirmoje dalyje viskas klostėsi neblogai, bet paskui sustojom. Padarėm per daug klaidų ginantis, tada ir puolimas pradėjo neveikti. Vis tik bet pergalė yra pergalė. Darysim išvadas ir bandysim gerinti žaidimą.

Priešpaskutinės savaitgalio rungtynės buvo sužaistos tarp „Viesulo United“ (1-0) ir „Alytaus“ (0-1) komandų, o pergalę rezultatu 61:54 šventė „Viesulo" kolektyvas.

Naudingiausiu rungtynių žaidėju tapo „Alytaus komandos vidurio puolėjas Tadas Mockus surinkęs 27 naudingumo balus. Jam taip pat pavyko atkovoti 16 kamuolių.

„Viesulo United“ komandos atstovai pasižymėjo kitose srityse: Tomas Danev pelnė 17 taškų, o atakuojantis gynėjas Evaldas Bernotas atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Nugalėtojų komandos kapitonas Danius Bratkauskas turėjo ką pasakyti: „Esu labai laimingas, nes pagaliau laimėjom. Visi vyrai šaunuoliai, parodė, kad gali kovoti ir pasiekti pergalę, nepaisant to, kad dvikova buvo sunki ir buvo daug nervų tampymo.

Kadangi tai - pirma oficiali komandos pergalė, labai smagu, kad ji buvo iškovota ne prieš bet ką, o prieš „Alytaus“ ekipą, kuri praėjusiame sezone šiame turnyre užėmė trečiąją vietą.

Aišku, žaidėme ne pilna sudėtimi, bet tai nesutrukdė pasiekti pergalės. Kai kur neapsigynėm, kai kur neatsikovojome atšokusių kamuolių, bet kaip sakoma – nugalėtojai neteisiami.

Apie klaidas šnekėsime per treniruotes . Manau po šios pergalės komandai taps emociškai lengviau ir vyrai supras, kad gali laimėt, tik reik sunkiai dirbti.
Ačiū komandai už kovą ir atsidavimą, ačiū fanams ir ačiū klubo vadovui Aurimui Burokui, kad buvo su mumis!

Savaitgalio rungtynių maratonas baigėsi „Sparta BC“ (0-2) ir „Tornado“ (1-1) ekipų susitikimu, kurį netikėtai lengvai rezultatu 88:69 laimėjo „Tornado" vyrai.

Nugalėtojų komandos vadovas Dainius Balčiūnas davė išsamų komentarą: „Džiaugiuosi rezultatu, bet žinau, kad galime būti dar geresni. Neturėjome treniruočių dvi savaites, tad nenuostabu, jog vis dar darome gerokai per daug klaidų, skubame, kur turėtume sulėtinti žaidimą.

Atiduodame kartais nereikalingus perdavimus, kurie veda į klaidas. Manau, jog artimiausiomis savaitėmis koncentruosimės  būtent į tai.

 Noriu pasveikinti ir padėkoti savo žaidėjams už kovingumą nuo pirmos iki paskutines minutės, jie žaidė kaip vienas kumštis, gal vieniem pasisekė prasčiau, bet manau kad jie iššaus reikiamu metu. Turėsime šiokią tokią pertrauką iki sekančių rungtynių, tad bandysime pasiruošti joms tinkamai ir siekti pergalės.

Būtent šio susitikimo metu išryškėjo net du naudingiausi rungtynių lyderiai. Šį kartą jais tapo „Tornado“ ekipos žaidėjai Arvydas Sinusas bei Titas Žydelis. Abu surinko po 23 naudingumo taškus. Daugiausiai kamuolių atkovojo Mantas Kesminas (14).

„Spartos BC“ komandoje pasižymėjo atakuojantis gynėjas Justas Sakalauskas, kuris pasižymėjo pelnydamas 19 taškų.

Visbičiuje

Kitos savaitgalio rungtynės prasidėjo ankstų šeštadienio rytą, kur grūmėsi dvi Visbičiaus grupės komandos: „Peterborough Vytis-2“ (0-1) ir „Corby Cobras“ (1-0) ekipos, tačiau pergalę pasiekti pavyko pastarajai komandai rezultatu: 48:35.

Nors abi ekipos nepasižymėjo dideliu rezultatyvumu, tačiau rungtynių lyderių komanda buvo kaip niekada ryški. Naudingiausiu susitikimo žaidėju išrinktas „Corby Cobras“ ekipos vidurio puolėjas Gintautas Kaušas, jis surinko 15 naudingumo taškų.

Be abejo, daugiausiai taškų įmesti pavyko pastarosios komandos atakuojančiam gynėjui Aiviui Asiričiui (17).

„Peterborough Vytis-2“ ekipa nenusileido atkovotų kamuolių serijoje, čia jie įgijo pranašumą. Sunkusis kraštas Marijus Malijonis atkovojo 11 kamuolių.

Nugalėtojų komandos atstovas Arūnas Penkauskas atrodė labai laimingas, tačiau nepuolė į euforiją: „Ačiū Vyčiui už puikias rungtynes. Nors kartą ir mes galime pasidžiaugti pergale. Juokauju. Nei „Vytis“, nei „Cobros“ nebuvo spindinčios komandos.

Klaidų kiekis - baisus. Mes žinojome varžovų stiprybes, o jie – mūsiškes, bet tuo nepasinaudojo. Aš džiaugiuosi už saviškius ir dar kartą ačiū „Vyčiui“ už gerą žaidimą.

Peterborough „Vyčio-2" komandos vadovas Marius Malijonis tik skėsčiojo rankomis: „Sunku pasakyti, kas čia ką tik įvyko. Aš dar neatsigaunu po patirto šoko. Viskas atsispindi rezultate. Mes nebuvome pasiruošę pirmoms rungtynėms. Tiesiog susirinkom ir galvojome išsinešime pergalę be kovos.

Sunku kažką pakomentuoti. Nenoriu teisti savo žaidėjų, bet negaliu ir nei vieno gero žodžio pasakyti. Tegul tai bus gera pamoka visiems.

Gal bus tai paskata pradėti eiti į treniruotes ir pradėti klausyti trenerio nurodymų, nes tokios gėdos aš dar nesu patyręs! Įmesti 35 taškus per rungtynes??? Neturiu ką daugiau pasakyti. Sveikinu kobras su pergale!"

Toliau savaitgalio rungtynių seriją tęsė „Bernelių užeigos" grupės komandos, į sekantį susitikimą atvyko Littleport „Žalgiris“ (0-1) bei Peterborough „Tauro-2“ (1-0) ekipos ir užbaigė jį pastarosios naudai rezultatu 76:58.

Rungtynių lyderio titulą „Tauro-2“ komandai pavyko išsaugoti ne tik pelnytų taškų persvara, bet ir puikus Prano Bubelės žaidimas. Peterborough komandos lyderis tapo naudingiausiu susitikimo žaidėju, o tą padarė ne tik rinkdamas taškus, bet ir atkovodamas net 23 atšokusius kamuolius.

Beje, fantastiškas P.Bubelės žaidimas atnešė jam pirmąjį naudingiausio BLKL savaitės žaidėjo titulą. Sveikiname!

„Žalgirio“ komandos gretose pasižymėjo lengvasis kraštas Aleksandr Laryn, jis atliko keturis rezultatyvius perdavimus.

Nugalėtojų komandos treneris Rokas Kapūstas atskleidė pergalės receptą: „Buvo sunki dvikova, labai kietai besiginantys varžovai išmušė iš vėžių, tad mums neišėjo apsiginti. Vis tik, iki pirmo kėlinuko pabaigos viskas susitvarkė. Pavyko sustabdyti žaidėjus, kad nebeskubėtų, gerai apsigynėm ir neleidom „Žalgiriui“ diktuoti savo sąlygų."

Dar kelios dvikovos Visbičiuje buvo sužaistos sekmadienį. Rungtynių maratoną pradėjo čempionės titulą ginantys Wisbech „Wizards“ (1-0) vyrai ir Kings Lynn „Reapers-LBC“ (0-1) atstovai. Pergalę šioje dvikovoje rezultatu 85:69 šventė „burtininkų" ekipa.

Naudingiausio žaidėju tapo „Reapers-LBC“ lengvasis kraštas Eivydas Aleksa, surinkęs 31 naudingumo tašką. Jam taip pat pavyko atkovoti daugiausiai kamuolių (20),  Eivydas Kriūnas pelnė 22 taškus.

 „Wizards“ vyrai pasižymėjo rezultatyvių perdavimų srityje, čia Dainius Pliuskys bei Žydrūnas Razminas atliko po tris rezultatyvius perdavimus.

O štai antrojoje dvikovoje buvo užfiksuota didžiausia savaitgalio sensacija - iki šiol per visą Visbičiaus grupės istoriją nė karto reguliariajame sezone nepralaimėjusi „Kubus United" (0-1) ekipa krito jau pirmosiose sezono rungtynėse.

Daugkartinius BLKL-Thames Windows grupės nugalėtojus patiesė Peterborough „BC Tauro" (1-0) vyrai šventę pergalę rezultatu 88:84.

Visą dvikovos laiką aikštėje vyko beprotiško grožio kova, o pirmaujanti ekipa keitėsi net 14 (!) kartų. Visgi svarbiausiomis susitikimo akimirkomis tvirtesnį charakterį pademonstravo „Tauro" vyrai, kurie dvikovos pabaigoje įgijo trapią persvarą, o nuaidėjus finalinei sirenai šventė netikėtą pergalę.

Naudingiausiu rungtynių žaidėju tapo nugalėtojų komandos lyderis Martynas Karalius surinkęs net 33 naudingumo balus, jam puikiai talkino dvigubą dublį atlikęs Edvardas Varpiotas.

Apmaudžią nesėkmę patyrusioje „Kubus United" komandoje išsiskyrė Giedrius Pakalniškis pelnęs 31 tašką ir atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus, veteranas Mindaugas Špukas pridėjo 13 taškų (3/13 trit., -1 naud.balas).

Pasibaigus dvikovai „Kubus United" ekipos atstovas spaudai davė trumpą komentarą: "Geros rungtynės buvo, darėm per daug klaidų ir leidom „Taurui“ dominuoti po lenta, sveikinimai varžovams, o mes - lauksim revanšo."

Trečiosiose rungtynėse susitiko South Lincs „Dragons“ (1-0) bei Peterborough „Odd Socks“ (0-1) ekipos, o pergalę rezultatu 95:76 šventė pirmoji ekipa.

Pergalę pasiekusios „Dragons“ ekipos gretose žaidžiantis atakuojantis gynėjas Tomas Vyšniauskas tapo naudingiausias rungtynių lyderis. Be to, gynėjas pelnė 32 taškus ir surinko net 34 naudingumo balus.

Peterborough ekipoje išsiskyrė latvis Edgars Lācis įmetęs 19 taškų, Ernestas Banaitis pasižymėjo atlikdamas 5 rezultatyvius perdavimus.

Nugalėtojų komandos atstovas Kęstutis Puleikis neslėpė gerų emocijų: „Sveikinu komanda su pirma pergale o „Odd Socks“ vyrus - už gerą kovą. Su jais niekam nėra lengva žaisti.

Šiandien nebuvom pilnos sudėties, be to esam praradę du praėjusio sezono lyderius, tad šiemet kiekviena pergalė bus labai svarbi. Dėkoju vyrams už kovą ir dar sykį sveikinu su pergale!“

Dar vienos rungtynės buvo sužaistos tarp Wisbech lygos ekipų. Čia susitiko Boston „Fighters“ (0-1) bei Peterborough „Vyčio“ (1-0) komandos, o pergalę šventė pastaroji ekipa - 74:66.

Rungtynių lyderių lentelėje naudingiausio žaidėjo vardas teko Peterborough Vyčio ekipos vidurio puolėjui Deividui Jakštaičiui (32).

„Fighters“ gretose pasižymėjo lengvasis kraštas Jonas Pranevičius, jam pavyko į priešininkų krepšį įmesti 34 taškus.

Rungtynių nugalėtojų komanda pasižymėjo tiek atkovotų kamuolių, tiek rezultatyvių perdavimų srityje. Lengvasis kraštas Gvidas Petryla jų atliko po 9.


‹ atgal
BLKL © 2019

uždaryti